(044) 273-31-55

admin@zoriane.kiev.ua

Криза в управлінні ОСББ навесні 2020 року

Після обрання у 2017 році, новий склад Правління (в кількості 10 співвласників) і обраний Голова Правління – КОСТЮКЕВИЧ ОЛЕКСАНДР ВОЛОДИМИРОВИЧ (Протокол засідання правління № 1 від 24.02.2017 року) почали працювати злагоджено і відповідально, як одна команда, що відбилося на фінансовому та господарчому стані ОСББ – були погашені попередні борги ОСББ перед постачальниками послуг (більше 1 млн. грн за теплопостачання та інше), були проведені роботи по утепленню будинку, наведенню порядку з охороною під’їздів, гаражів, були проведені неодноразові спроби щодо упорядкування питання стоянки на прибудинковій території та інше.

Але з часом у членів Правління стали виникати питання щодо ненадання звітів Головою Правління про фінансово-господарську діяльність ОСББ, питання щодо намагання Головою Правління вирішити питання без повідомлення і узгодження їх з Правлінням, тобто на свій розсуд, а саме: прийом працівників на роботу, встановлення заробітної плати, «робота» з боржниками ОСББ і, головне, фінансові питання доходів від здачі в оренду приміщень ОСББ та їх використання, питання збору та використання коштів з ремонтного фонду ОСББ, тощо.

З часу каденції діючого Правління до сьогодні Голова Правління ОСББ мав надати Правлінню для розгляду щонайменше 16 (шістнадцять) квартальних звітів про фінансово-господарську діяльність Об’єднання.

Жодного разу Правління ОСББ «ЗОРЯНЕ» не змогло розглянути квартальні звіти Голови правління про фінансово-господарську діяльність Об’єднання через їх (звітів) відсутність.

Не змогло Правління ОСББ обговорити, перевірити достовірність відповідність даних, які мали бути у квартальних звітах Голови Правління про фінансово-господарську діяльність Об’єднання, також через їх (звітів) відсутність. 

Неодноразові спроби членів Правління притягнути Голову Правління до відповідальності за порушення діючого статуту ОСББ не були дієвими.
Навесні 2020 року конфліктна ситуація у керівництві ОСББ «ЗОРЯНЕ набула апогею.
28.05.2020 року Голова ревізійної комісії на знак протесту проти абсолютно неприпустимої ситуації, яка склалась у керівництві ОСББ, зробив вимушений демарш. Він відмовився нести відповідальність за бездіяльність ревізійної комісії, спричиненої ненаданням Правлінню будь-якої інформації з боку Голови Правління та звернувся до Правління зі зверненням (цитата):
«Шановні колеги,
дивлячись на всю ситуацію яка склалася у роботі нашого правління і яка відбувається дуже довгий час, хочу висловити своє бачення.
Я досі не отримав затверджених звітів від правління про фінансово-господарську діяльність нашого ОСББ за весь звітний період, таким чином і при цих обставинах, що склалися у роботі правління ОСББ «Зоряне» хочу висловити повну недовіру у всьому складу правління ОСББ «Зоряне».
Виходячи з вищевказаного вимагаю від правління ОСББ «Зоряне» терміново провести незалежний аудит фінансово-господарської діяльності за весь звітний період, в іншому разі буду вимушений ініціювати проведення загальних зборів ОСББ «Зоряне».
З повагою, Олексій Анатолійович Тугай».
Такий розвиток подій став логічним завершенням абсолютно неприродньої ситуації, спричиненої невиконання Головою правління обов’язків, передбачених Статутом ОСББ. Діюче правління та ревізійна комісія ОСББ тривалий час не отримували від Голови правління даних (дивись по кліку =>) про фінансово-господарську діяльність Об’єднання, передбачених Статутом ОСББ.

Правління стикнулось з серйозним викликом. При обговоренні шляхів виходу з цієї кризи було 3 підходи:

  1. Не треба втручатись. Нехай все тече, як воно є. Будинок стоїть, процеси йдуть, вода та електрика є. У нас в ОСББ вже традиція така – будь-який Голова Правління, коли отримує владу, починає порушувати Статут. Члени Правління – всі зайняті люди, оплати вони за свою роботу не отримують. Хто в цьому буде розбиратись.
  2. Не треба втручатись. Якщо і є фінансові порушення, які спричиняють втрати коштів громади, то їх розміри не перевищують тих, що були при попередніх Головах Правління. Просто будемо миримося з цим, як з неминучим злом.
  3. Треба провести незалежний аудит. І якщо порушення, що виявить аудит, будуть незначні, треба вибачитись перед діючим Головою Правління за необґрунтовані звинувачення в його бік. Якщо ж будуть виявлені значні порушення – треба проінформувати співвласників ОСББ. І нехай вже вся громада ОСББ вирішує, що далі робити.

Правління на своєму засіданні № 40 від 12.06.2020 року (дивись по кліку =>) прийняло рішення проводити аудит.